ZUŠ dočasně uzavřena

Vážení rodiče,

v návaznosti na usnesení vlády ČR č. 958 o přijetí krizového opatření ze dne 30. 9. 2020, nařízení Hygienické stanice hl. m. Prahy č. 15/2020 ze dne 1. 10. 2020 a novelu školského zákona o povinnosti distančního vzdělávání potvrzuji, že od pondělí 5. 10. 2020 do pátku 16. 10. 2020 (resp. 18. 10. 2020) bude uzavřena základní umělecká škola.

Distanční výuku povedou učitelé Vašich dětí od úterý, pondělní hodiny budou nahrazeny. Rozvrhy budou stanoveny po vzájemné dohodě, učitelé Vás budou kontaktovat.

Dále dochází k omezení provozu školy tak, že součástí vzdělávání není zpěv. Hodiny hudební výchovy tomu budou přizpůsobeny. Součástí vzdělávání na 2. stupni nejsou sportovní činnosti, takže tělesná výchova bude vedena bez sportovních aktivit. Tělesná výchova na 1. stupni se nemění, využití bazénu není omezeno.

Školní jídelna je nadále v provozu za zvýšených hygienických opatření. Dodržíme rozestupy 1,5 metru mezi jednotlivými stoly. Podle počtu žáků bude rozdělen kroužek keramiky.

Vzhledem k výskytu onemocnění covid-19 celkem u tří vyučujících na 2. stupni budou příslušné vyučovací hodiny suplovány, případně dojde ke zkrácení vyučování. Poslední kontakt s těmito učiteli byl ve čtvrtek a v pátek minulého týdne, takže zítra se jedná o 10. den. Sledujte proto zdravotní stav svých dětí a do školy je prosím vybavte rouškami, což je požadavek vyplývající z nařízení MZ a platí od 18. 9. 2020.

V pondělí a v úterý obdržíte přihlašovací údaje pro vstup do MS Office, který bude potřeba pro distanční vzdělávání. Týká se žáků základní školy i základní umělecké školy.

V návaznosti na dnešní sdělení v médiích budeme očekávat další postup.

Mgr. Ing. Ivana Poláčková

ředitelka