Základní umělecká škola

Základní umělecká škola (ZUŠ) poskytuje vzdělání v uměleckých oborech: hudebním, výtvarném a literárně-dramatickém. Naše ZUŠ organizuje přípravné studium, základní studium I. a II. stupně, studium s rozšířeným počtem vyučovacích hodin a studium pro dospělé. Podrobnosti jsou uvedeny ve Školním vzdělávacím programu.

DISTANČNÍ VÝUKA NA ZUŠ (www.vesela-skola-zus.webnode.cz)

I přes plošné uzavření školy připravujeme pro Vás dle možností jednotlivých pedagogů a oddělení distanční formu výuky.

Možnosti distanční výuky

• konzultace po telefonu – můžete se na vyučujícího kdykoliv obrátit ohledně nacvičení jím zadané skladby, žádosti o radu, výběru nového repertoáru, domluvy na dalším postupu
  • výuka přes Skype či jiné druhy on-line spojení – výhodou je vizuální kontakt žáka a učitele, náhled na techniku a držení nástroje, těla žáka, okamžitá zpětná vazba pedagoga, ukázka učitele, rada, zadání, konverzace (POZOR – v tomto případě spojení je nutný písemný souhlas rodičů)
  • krátká výuková videa od učitele pro žáky
  • ukázka od pedagoga – nahrávka provedení skladby
  • nahrávka podkladů – doprovody pro sólovou hru, sólový zpěv nebo sborový zpěv
  • zaslaná nahrávka od žáka pedagogovi – reflexe ze strany učitele (telefon, Skype, e-mail)
  • zadávání studia partů na komorní, souborovou či orchestrální hru
  • inspirace od učitele pro zhlédnutí/poslech studovaných skladeb na Youtube
  • zadané úkoly
  • HN - posílání pracovních listů nebo poslechových úkolů e-mailem, zpětná vazba k vypracovanému zadání (telefon, Skype, e-mail)

Povinností učitele na ZUŠ je seznámit žáky a rodiče s požadavky, které by měl žák zvládnout při ukončení daného ročníku. Učitel zadá vhodné skladby, které dle možností rodiny žák nacvičí. Učitel je při nacvičování nápomocen tím, že jednou týdně žáka kontaktuje a prostřednictvím výše uvedených možností mu pomáhá s nacvičením látky, o které vede evidenci.

Tímto prosíme rodiče a žáky, kteří tak ještě neučinili, aby kontaktovali své pedagogy a dohodli se, jakým způsobem jsou schopni distanční výuku vykonávat. Děkujeme.

Na těchto stránkách najdete látku z HN, ale i užitečné odkazy od našich učitelů, které vám při výuce nejen pomohou, ale - doufejme - i potěší: www.vesela-skola-zus.webnode.cz

Hudební obor

Vzdělávací oblast Hudební interpretace a tvorba – přípravné studium (1 hod. týdně), základní studium I. stupně (2-3 hod. týdně), studium s rozšířeným počtem vyučovacích hodin (2-5 hod. týdně), základní studium II. stupně (2 hod. týdně) a studium pro dospělé (1 hod. týdně)

Vzdělávací zaměření Hra na klávesové nástroje