5. třída

Třídní učitel:

procvičování ČJ - alespoň na štít 2:

1) rod mužský

2) rod ženský

3) rod střední

4) koncovky mi/ my/ ma

5) MIX

14. 1. 2022 k nám do třídy zavítala Mojmírova sestra - Eliška Bártová, studentka architektury na UMPRUM. Připravila pro nás workshop, kdy jsme si zahráli na architekty a vytvářeli návrhy domků na stromě pro dětské hřiště. Fotky a skici našich návrhů budou následně vystaveny v rámci projektů klauzurních prací. Za některé modely by se jistě nemusel stydět ani Kaplický:-)

7. 12. jsme vyrazili na adventní dílny do Národního zemědělskho muzea na Letnou. Vytvořili jsme si originální vánoční přáníčka a také ozdoby z přírodních materiálů (z ovčí vlny a z lýka). Poté jsme prošli expozice věnované rybníkářství, lesnictví či gastronomii. Nakonec jsme se rozhlédli po Praze ze střešní terasy muzea.

25. 11. 2021 jsme se vypravili přes Karlův most a Kampu do kostela u tzv. Pražského Jezulátka. Tam nás čekali tři skvělí dobrovolníci, kteří nás provedli po stopách Pražského Jezulátka od přízemí, přes kůr, muzeum šatiček, až po zvonici (i když se někteří báli, zvládli jsme to nakonec všichni - rozhled ze zvonice na Prahu byl úžasný). Dozvěděli jsme se toho spoustu nejen o kostele a Jezulátku, ale také o místních karmelitánech, pomoci druhým a o sobě samých.

Složka s fotkami z akce

 

 

 

 

 

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním.

zavřít

Název pop-upu

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Duis risus. Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe

Zavřít