Třídní učitelka:

(Aktualizováno 12.9.2022)

Akce třídy:

5. září 2022 1.-5.VH Geopark Říčany "Do nitra kamemů" «

16. září 2022 1.-4. VH katedrála sv. Víta, Válava a Vojtěcha "Mše sv. ke Dni církevního školství" + reprezentanti "Běh pro Zátopka" «

29. září 2022 3.-5.VH dopraví hřiště "Opravné zkoušky"

7. října 2022 4. VH školní kaple "Mše svatá pro 1. stupeň"

14. října 2022 1.-2. VH kostel sv. Cyrila a Metoděje "O životě a misii sv. Cyrila a Metoděje"

17. října 2022 1.-3. VH Karlův most "Proč stojí svatí na Karlově mostě"

1. listopadu 2022 1.-3. VH chrám sv. Mikuáše "Vlnění v chrámu sv. Mikuláše na Malé Straně"

3. listopadu 2022 1.-3. VH divadlo BRAVO! "Ronja, dcera loupežníka"

Aktuality:

Přílohy k práci ve škole do 4. týdne

1. Vlastivěda ZDE

První zkrácený týden za námi. Zažili jsme radostná shledání, podělili jsme se o své zážitky z prázdnin a seznámili jsme se s novými spolužáky. Moc děkuji za skvělé nasazení při výrobě a vymýšlení dárečků a za trénink písničky pro prvňáčky! <3

• Rozdali jsme si učebnice a podepsali - poprosím do konce příštího týdne obalit.
  • Rozdělili jsme si skříňky - poprosím o zámeček a 1 klíček opět ke mně.

V pondělí si rozdáme pracovní sešity.

Kdo ještě nedonesl, poprosím v pondělí:

1. Evidenční list žáka (podepsaný, opravený nebo nadepsané "BEZE ZMĚN",

2. přihlášky do ŠK, ŠJ nebo KROUŽKŮ.

Kroužky prosím ještě neplaťte, dokud nebude potvrzeno jejich naplnění.

• v pondělí nás čeká výlet do geoparku Říčany, kdo nedonesl prosím v pondělí 70 Kč + 41 Kč vlak
  • sportovní oblečení, které nevadí, když se umaže, sportovní (ideálně) nepromokavé boty, pláštěnku, svačinu, pití
  • odchod od školy 8:00, pojedeme vlakem z Hlavního nádraží Os 2523 8:35 do Říčan
  • zpět bychom se měli vrátit do 13:00 na oběd (prosím o nahlášení, kdo by vystupoval dříve, kdo bude odcházet z nádraží a kdo odchází od školy před obědem, po obědě a kdo půjde do klubu)

Den církevního školství

• v pátek 16. 9. se naše škola opět zúčastní mše svaté ke dni církevního školství v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha
  • účast je dobrovolná
  • vybraní žáci půjdou s doprovodem od školy v 8:00, návrat do 13:00 na oběd
  • účast prosím nahlaste na WA třídy nebo do mého emailu do pondělí 5. 9., případně zda se žák bude účit ve škole nebo zůstane doma

VYBAVENÍ DO ŠKOLY

sešity: (žáci, kteří mají horší úpravu nebo disgrafii 543/443)

- M 544

- Geo 540

- Př 544 -> ideálně pokračovat v loňském (veškeré informace z něho budu chtít)

- IT 544

- Vl 544 a 444 -> ideálně pokračovat v loňském (veškeré informace z něho bude paní učitelka chtít)

- Čj 2x 544 a 444

- Aj 544

- notýsek

pomůcky:

- kufřík -> velké tempery (12 ks barev), velké vodové barvy, lepidlo tuba (kores), papírová páska (2,5 cm), fixy sada 24 ks, pastelky sada 24 ks, tuž, redispero, kelímek na vodu, hadřík, klovatina, štětce (kulatý 4, 8, plochý 10, 12), podložka

- čtvrtky volné 20 ks A4, 10ks A3 (prosím ne skicák), sada barevných papírů

Dále prosím o donesení 1x krabička papírových kapesníčků, 1x sada balíčků papírových kapesníčků.

Děkuji za veškerou spolupráci a podporu!

Krásný a požehnaný víkend!

Vaše Veronika Simona

Milí rodiče,

vítám všechny v novém školním roce a těším se na společné zážitky.

K organizaci zítřejšího dne:
Pro zájemce z řad žáků 5. třídy je umožněna ranní družina.
POZOR ZMĚNA: příchod mezi 7.25 a 7.35, pak následuje klidový a relaxační program.
Je nutno donést vyplněnou přihlášku nejpozději v den nástupu do ŠD/ŠK.
V 7.55 je umožně vstup všem žákům.
Začátek vyučování je v 8.15 v 1.třídě ranním zpíváním.
Po něm následuje pasování prvňáčků, kterého se účastní žáci 1.třídy, jejich rodiče a žáci 5.třídy.
Společně zazpíváme písničku, kterou měly děti za úkol se o prázdniny naučit (Svět je malá škola od pánů Svěráka a Uhlíře) a předáme prvňáčkům dárečky, které si měly děti za úkol také připravit.

Následně se budeme věnovat předávání, kontrole a podepisování učebnic a pracovních sešitů.
Zopakujeme si něco z matematiky, přírodovědy a hudební výchovy a děti se blíže seznámí s novým kaplanem.

Konec výuky je ve 12.05.

Pro ty, kteří mají zaplaceno, bude připraven oběd a pro ty, kteří odevzdají přihlášku i školní klub.
- školní klub běžně funguje od 13.00 do 15.00
(zítra výjimečně od 12.05)
- nachází se v budově Soukenická 20
- vychovatelé ŠK jsou Nikol Švecová, Mikuláš Cacara a Suzanne Simonyan
- pro zájemce je možné pokračovat od 15.00 do 17.00 v koncové školní družině, kam je převedou

Prosím zítra donést přihlášku na obědy a list žáka, který zkontrolujte, v případě změny vepište opravu, případně doplňte, podepište a v případě správnosti napište "SOUHLASÍ" a podepište, včetně aktuálního data.

Přihlášky na kroužky lze donést nejpozději do 9. 9. 2022.

Plán na školní rok pro naši třídu a další informace předám na třídních schůzkách 9. 9. od 16.30.

V pondělí 5. 9. nás čeká 1. akce - geopark v Říčanech, kam jsme měli jet v loňském roce.
-> odchod ze dvora S10 v 8.00 (všichni)
-> na sebe sportovní (ideálně nepromokavou) obuv, sportovní oblečení, které nevadí když se umaže (budeme rýžovat zlato a polodrahokami nebo také prolézat jeskyni)
-> s sebou: pláštěnku, pití, velkou svačinu, kartičku na MHD (stačí jakákoli, kde je věk a fotografie)
Ostatní nám zapůjčí.
-> prosím ideálně zítra donést 70,- Kč + vlak 42,- Kč

Omlouváme se za výpadek webových stránek, veškeré informace Vám do vyřešení budu zasílat přes Bakaláře a též vložím na Facebook školy, včetně formulářů: https://facebook.com/101485379370319/posts/103049459213911

Neváhejte mne kdykolik kontaktovat přes Bakaláře nebo na WA.

S přáním požehnaného školního roku

Vaše Veronika Simona