Třídní učitelka:

(Aktualizováno 12.9.2022)

Čerstvý sloh ze třídy (výběr): MŮJ ZÁŽITEK Z PRÁZDNIN

Vzpomínka ze třídy

Procvičujeme psaní všemi deseti:

Přepis textu: Absurdní pohádky – online Psaní všemi deseti (umimeinformatiku.cz)

Přepis textu: Písničky – online Psaní všemi deseti (umimeinformatiku.cz)

Přepis textu: Písničky – online Psaní všemi deseti (umimeinformatiku.cz)

PRO UKRAJINSKÉ ŽÁKY - ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ УЧНІВ

Části těla (střední) – online Přesouvání (umimecesky.cz)

Oblečení (lehké) – online Přesouvání (umimecesky.cz)

Školní a kancelářské pomůcky (střední) – online Přesouvání (umimecesky.cz)

Indefinite article (lehké) – online Vpisování (umimeanglicky.cz)

Délka samohlásek: základy (střední) – online Rozhodovačka (umimecesky.cz)

Básničky a písničky (lehké) – online Slova ve větách (umimecesky.cz)

V tyto dny máme mnoho příležitostí prozkoumat slovanskou abecedu, kterou původně vymysleli sv. Cyril a sv. Metoděj. Tuto abecedu používá: běloruština, bosenština, bulharština, církevní slovanština, černohorština, makedonština, ruština, rusínština, srbština, ukrajinština.

У ці дні ми маємо багато можливостей дослідити слов’янську абетку, яку спочатку винайшов св. Кирила і св. Мефодія. Використовується цей алфавіт: білоруський, боснійський, болгарський, церковнослов’янський, чорногорський, македонський, російський, русинський, сербський, український.