VESELÁ DRUŽINA 2023/2024

FORMULÁŘE A DOKUMENTY

Přihláška do školní družiny

Odhlášení ze školní družiny

Uvolnění ze ŠD (jednorázová změna v odchodu)

Vnitřní řád školní družiny

Ceník školní družiny

Roční plán 2023/2024

ZÁKLADNÍ INFORMACE:

Školní družina je určena žákům 1. - 4. třídy ZŠ, pro žáky 5. - 9. třídy je určen školní klub

Ceník a rozpis školní družiny a školního klubu naleznete ZDE.

Žák může být přijat do školní družiny pouze na základě řádně vyplněné písemné přihlášky, kterou si můžete stáhnout z odkazů na tomto webu, nebo vyzvednout v kanceláři budovy školy, u třídních učitelek nebo ve školní družině. Přihlášku je nutné odevzdat nejpozději v den  nástupu do školní družiny.

• Kapacita školní družiny je 100 žáků..
  • Každý žák, který dochází společně s družinou na obědy, musí být přihlášen do školní družiny.

V případě obtížné životní situace, která se dotýká finančního plnění za čerpané služby, kontaktujte, prosím, vedení školy, to bude vaši situaci řešit individuálně.

STRUKTURA ŠKOLNÍ DRUŽINY:

1. Oddělení: (1. a 2. třída ZŠ ), počet žáků ŠD
vychovatelka: Lenka Chocenská (vychovatelka, vedoucí školní družiny a školního klubu)
asistentt pedagoga: Bc. Denisa Pikola
Kontakt: 737 766 217, chocenska@veselaskola.cz

3. a 4. Oddělení: (3. třída ZŠ), počet žáků ŠD
asistentt pedagoga: Filip Römer
vychovatelka: Regína Chaničkovská (vychovatelka)
Kontakt: 777 221 766, chanickovska@veselaskola.cz

Ranní družina:
vychovatelka: Regína Chaničkovská (vychovatelka)
Kontakt: 777 221 766, chanickovska@veselaskola.cz

Koncová družina:
Úterý: Bc. Vlasatá Barbora
Ostatní dny: Lenka Chocenská

DENNÍ ROZVRH ŠKOLNÍ DRUŽINY:

• Ranní družina
    Čas příchodu do ranní družiny ​7:25- 7:35
  • Oběd a odpolední družina
    12.05 - 15.00 Po čase určeném k vyzvednutí dětí (viz dále) následuje hlavní program školní družiny, který může probíhat v areálu školy na Soukenické 10, ale i mimo areál školy, například na hřišti. Na ifnormační tabuli bude vždy uvedeno, kde má které oddělení právě program. V případě odchodu mimo areál školy - například na hřiště, sdělujeme toto rodičům písemně do WA.
    Děti, které mají zájmový kroužek nebo výuku v ZUŠ zůstávají s jednou z vychovatelek v areálu školy.
  • Koncová družina - v areálu školy Soukenická 10 - učebna 1. třídy
    Příprava na vyučování, relaxace, zájmové činnosti.

ČAS VYZVEDÁVÁNÍ ZE ŠKOLNÍ DRUŽINY:

• Po obědě (v závislosti na rozvrhu) vždy max. 40 minut po skončení výuky.
  • Následně od 15:15 do 17:00
  • Vyzvedávání v době hlavního programu je možné řešit individuálně po domluvě tak, aby to nenarušilo program (například žák zůstane ve škole s dětmi, které mají výuku v ZUŠ nebo zájmový kroužek).

Děkujeme za pochopení naší snahy zajistit Vašim dětem plnohodnotný program v rámci školní družiny a zároveň nepřetržitý dohled a zajištění jejich bezpečnosti.
  • Družina končí svou činnost v 17:00, poté musí všichni žáci opustit školní prostory.

Postup při nevyzvednutí žáka po 17:00:

- Vychovatelka telefonicky kontaktuje zákonného zástupce.
- V případě nezastižení zákonného zástupce vyčká 1 hodinu ve školní družině.
- Poté informuje městskou policii, která zajistí v součinnosti s oddělením sociálně právní ochrany dětí umístění dítěte do příslušného zařízení.
- Informace o zajištění žáka bude umístěna na vstupních dveřích do ZŠ.

Aktualizace dne 5. 2. 2024

AKCE ŠKOLNÍ DRUŽINY

Pravidelné akce:

1. Legohraní v CB

Termíny ještě ladíme. Děti budou moci navštěvovat pravidelně areál CB v Soukenické 15 a pracovat s obrovským arzenálem různých stavebnic lega. Navazujeme tím na úspěšnou jednorázovou akci v minulém roce:

2. Workshopy v nizkoprahu Young Caritas v Haštalské ulici

Kromě tvořivých a tanečních workshopů jsme si užívali především velké motitanové stavebnice. Lektorka tance nás naučila hrát taneční pexeso a při výuce HIPHOPu jsme pochopili, že i za moderním tance je hlavně dřina, než to začne být zábava. Protože nás to hodně bavilo, rádi bychom v návštěvách YC pokračovali.

3. Zimní bruslení
Opět se v zimních měsících chystáme pravidelně na brusle.

4. Společné workshopy s rodiči.
Připravujeme.

KALENDÁŘ AKCÍ

PLÁN ÚNOR 2024

Aktualizace dne 5. 2. 2024

1. Rekonstrukce zadní části herny

Milí rodiče, v zadní části herny jsme zapracovali na akustice pomocí akustických závěsů. Oddělili jsme jimi tuto část od sportoviště a vytvořili zde několik "hnízd". Máme zde koutek se závěsnými křesly pro relaxaci, sportovní koutek s gymbally a gymnastickými obručemi, středověký koutek s oblíbenými hrady, relaxační koutek s "žirafou", tvořivý koutek s mnoha novými tvořivými materiály. Nově se vaše děti budou kromě korálkování, gumičkování naučit také s 3D perem. Doufáme, že si zde každý najde své vyžití.

2. Trvalé prostory školní družiny jsou nyní v učebně 1. TŘÍDY v přízemi, kde bude probíhat koncová družina.

3. Kronika ŠKOLNÍ DRUŽINY

Máme spoustu krásných zážitků a vzpomínek, které jsme se rozhodli začít zaznamenávat v naší nové kronice. Obrázky s komentáři z akcí, které nás oslovily, nám budou připomínat vše dobré a pěkné, co jsme spolu prožili. Rádi vás necháme do kroniky nakouknout, abyste s námi mohli naše zážitky sdílet. O prohlédnutí kroniky je možné požádat kohokoli z vychovatelek/vychovatelů.

4. CELOROČNÍ HRA ve školní družině "Království nebeské"

Nejde o "nalévárnu" dobra trychtýřem :). Hra je postavená na principech zážitkové pedagogiky a směřuje kromě prožitku a pochopení důležitých principů životní cesty také k osvojení si praktických, užitečných dovedností. Účast ve hře je dobrovolná. Splněný úkol znamená získání korálku s určitým symbolem a barvou. Vaše dětu se budou moci naučit například základy první pomoci pro děti, základy sebeobrany pro děti, procvičí si paměť, připraví si společnou hostinu.
Podrobnosti naleznete zde

Aktualizace dne 28. 8. 2023