Úplata na vzdělávání

Vážení rodiče,

jak jsme avizovali na konci minulého školního roku, žáci přijatí od školního roku 2023/24 budou platit tzv. úplatu na vzdělávání. Není to úplatek ani školné v pravém slova smyslu, je to především zjednodušení různých plateb, které se k školní docházce váží.
Úplata na vzdělávání je stanovena ve výši 5 000,- Kč na jedno pololetí školního roku a za tyto prostředky je možno využít např.:

• školní družinu nebo školní klub po celý týden
  • dovozné obědů
  • pracovní sešity a výukové materiály
  • jeden kroužek pořádaný základní školou, vyjma kroužku keramiky
    (pozn. vzdělávání v ZUŠ není kroužek, na ně se úplata nevztahuje)

Celé znění smlouvy zde

Žáky přijaté v minulých letech nemůžeme nutit k této platbě, nicméně povzbuzujeme všechny rodiče k přijetí této smlouvy, ať už za poskytnuté prostředky využijí všechny možnosti nebo ne. Je to i velké zjednodušení administrace všech plateb pro obě strany. Veselá škola investuje do dětí své prostředky, co jí síly stačí :-)

Děkujeme všem za vstřícnost a solidaritu.

Za vedení Veselé školy
Mgr. Martin Jeřábek, ředitel

Stávka v pondělí 27. 11. 2023

21. 11. 2023