Střípky z Martinské slavnosti

V pondělí 11. 11. v podvečer svátku sv. Martina naše škola podnikla svůj historicky první svatomartinský průvod.

Šel, kdo nohy a rozsvícený lampion měl – děti, rodiče, učitelé, pan školník i mnozí přátelé školy. Za víření bubnů se vyrazilo ze Soukenické ulice tajemnými Stínadly až do evangelického kostela sv. Martina ve zdi. Tam nás uvítal farář Českobratrské církve evangelické, Jaroslav Pechar, manžel paní učitelky Lenky Pecharové z 1. třídy. Barvitě a vesele nám vyprávěl o velmi zajímavém životě sv. Martina z Tours, proč je jeho svátek poměrně oblíbený a čím nás i v našem duchovním životě může inspirovat. Poté následovala hudební vystoupení žáků ZUŠ i ZŠ (a pár absolventů) – kytarový koncert se sólovým zpěvem, klarinetové duo, bubenické vystoupení, pěvecké vystoupení s klavírním doprovodem a koncert zobcových fléten s doprovodem houslí.
Jako sladkou tečku jsme mohli ochutnat něco z přinesených dobrot od rodičů dětí.

Všem dětem, rodičům, učitelům a přátelům Veselé školy děkujeme za krásnou atmosféru a pomoc při realizaci této milé slavnosti.

Zahájení školního roku ve Veselé škole

26. 8. 2019

Školní rok 2019/2020 bude zahájen v pondělí 2.9.2019 v 8:30 hod. v Soukenické 10 pro 1. stupeň, v Soukenické 20 bude budova… Otevřít

VYUČOVACÍ HODINY

2. 9. 2019 Otevřít

6. 9. 2019

Zde najdete informace, kdy se konají třídní schůzky.