KROUŽKY

Vážení rodiče, milí žáci,

v tomto školním roce otevíráme následující zájmové útvary:

od 22. 9.

Za tajemstvím historie – Hübnerová

Keramika – Brožová (1. skupina: 13:00 – 14:00, 2. skupina: 14:00 – 15:00)

od 30. 9.

Koně – Chocenská

Učitelé těchto zájmových kroužků vás budou kontaktovat.

Po odevzdání přihlášek na ostatní zájmové kroužky a dosažení minimálního počtu přihlášených žáků (alespoň 6) bude počet zájmových kroužků rozšířen. Nejzazší termín pro podání přihlášky je 25. 9. do 14:00.

K dnešnímu dni evidujeme v ostatních kroužcích tyto počty přihlášek:

Taneční kroužek

1 přihláška: 5. tř.

Sbor a hra v orchestru

2 přihlášky: 2. tř., 3. tř.

Malování na hedvábí a batika

Sportovní kroužek

3 přihlášky: 1. tř., 2. tř., 4. tř.

Dramatický kroužek

2 přihlášky: 2. tř.

Francouzština pro začátečníky – 2. st

1 přihláška: 6. tř.

Šerm

1 přihláška: 4. tř.

Šikovné ručičky

3 přihlášky: 1. tř., 2. tř., 5. tř.

Přírodovědný kroužek

Počítačový kroužek – 1. st.

1. přihláška: 4. tř.

Angličtina pro začátečníky

1 přihláška: 2. tř.

Informace ke kroužkům Vám sdělí:

PhDr. Jan Hamerník, ZŘŠ

tel: 777 221 343

email: hamernik@veselaskola.cz

Anotace k nenaplněným zájmovým útvarům pod školním klubem:

Počítačový kroužek

Vedoucí: PhDr. Jan Hamerník

Vyučovací čas: středa 13:30 – 14:15

Počítačový kroužek je určen především pro žáky 3. - 5. tříd. Žáci se seznámí s grafickými editory – především Malování a Malování 3D. Součástí kroužku bude také práce s internetovými prohlížeči a práce na dětských portálech (alik.cz; decko.ceskatelevize.cz).

Poslední část zájmového útvaru bude zaměřena na základní práci s textovými editory. Samozřejmostí je získání dovedností základní obsluhy PC, které následně využijí při práci v hodinách informatiky.

Sportovní kroužek

Vedoucí: Bc. Marek Novák

Čas: čtvrtek 15:00 – 15:45

Na sportovním kroužku se zaměříme na všestranný sportovní rozvoj, od základních pohybových vzorů po složitější, hlavním cílem pak bude předat dětem základní dovednosti z oblasti všech sportovních her.

Co je sportovní hra? Sportovní hra je soutěživá činnost dvou a více soupeřů v jednotném prostoru a čase dle institucionálně schválených pravidel. Sportovní hry máme brankové, síťové a pálkovací. My se zaměříme hlavně na brankové a síťové. Vysvětlíme si a naučíme se tedy základy mnoha sportů (od florbalu či volejbalu až po ty méně známé, jako je třeba ringette).

Přírodovědci – neživá příroda

Vedoucí: Mgr. David Sedliský

Čas: pondělí / úterý 16:00 – 17:30

Zájmový kroužek je určen pro zvídavé žáky od páté třídy ZŠ (od 10 let), které mají zájem o přírodovědné obory. Během celého školního roku budou mít žáci možnost vhledu do vybraných témat z oborů geologie, astronomie, ekologie, chemie a částečně i biologie a fyziky.

Hodina se skládá z výkladu, audiovizuálních prezentací, praktických ukázek a demonstrací přírodních jevů, tematických křížovek a her.

Šikovné ručičky

Vedoucí: Bc. Pavla Frassová, DiS.

Vyučovací čas: středa 13:30 – 15:00

Zájmový kroužek je určen pro žáky převážně prvního stupně, kteří jsou manuálně zdatní nebo si tuto schopnost chtějí více osvojit. Cílem je rozvoj uměleckého nadání, estetického cítění, kreativity a posílení soustředěnosti tolik potřebné k dalším činnostem v životě člověka.

Během školního roku se budou žáci seznamovat s mnohými technikami jak ručních prací, tak práce s papírem a dalšími materiály, ke kterým je schopnost jemné motoriky nezbytná. Kroužek bude vycházet ze zájmů a potřeb jednotlivých žáků.

Výsledkem bude výstava, kde žáci budou moci své práce prezentovat.

Dramatický kroužek

Vedoucí: Denisa Laurynová

Vyučovací čas: čtvrtek 13:30 – 15:00

Na kroužek jsou připravena témata, na nichž žáci pracují jednu či více lekcí. Využívám dramatické metody nebo cvičení. Hodinu doprovází různé hry, pohádky a příběhy. Kroužek podporuje autorský projev žáků a jejich vlastní tvořivost.

Taneční kroužek

Vedoucí: Mgr. Markéta Sedelmayerová

Vyučovací čas: čtvrtek / pátek 15:30 – 17:00

Kroužek je zaměřen na základy lidového, moderního a klasického tance, základy gymnastiky a choreografie. Jednotlivé bloky zájmového útvaru budou uzpůsobeny zájmům žáků a případně podle jejich zájmu také rozšířeny.

Sbor a hra v orchestru

Vedoucí: Bc. Pavla Frassová, DiS.

Vyučovací čas: pondělí 15:00 – 16:30

Zájmový kroužek je určen pro žáky převážně prvního stupně, kteří mají hudební nadání, nebo si tuto schopnost chtějí více osvojit. Cílem je rozvoj hudebního a estetického cítění a posílení soustředěnosti tolik potřebného k dalším činnostem v životě člověka.

Během školního roku se budou žáci seznamovat s hudebními ukázkami různých hudebních žánrů. Osvojovat si hudební pojmy související s působením ve sboru, orchestru, ale i v hudební branži všeobecně. Budou se učit hudbu vnímat, zkusí ji zachytit prostřednictvím různých technik (výtvarné, taneční) a postupně se budou učit ovládat různé hudební nástroje k doprovodné hře svého vlastního hlasu. Kroužek bude vycházet ze zájmů a potřeb jednotlivých žáků.

Výsledkem bude účast žáků na hudebních akcích ZUŠ Veselé školy.

Malování na hedvábí a batika

Vedoucí: Naděžda Svobodová, ak. mal.

Vyučovací čas: pátek 14:15 – 16:30

Hedvábí je přírodní materiál. Malování na hedvábí je výsadou Číny a Japonska. Budeme malovat barvami, které jsou určeny přímo na hedvábí a budeme dělat vzory, tvary, květy. Také budeme barvit celý materiál.

jsme potěšeni Vaším zájmem o naši školu. Zápis do 1. třídy školního roku… Otevřít

18. 3. 2024