Edukativní koncert "Ztracená hymna"

Žáci 3. a 4. třídy se zúčastnili 20. října edukativního koncertu s názvem "Ztracená hymna" na Pražské konzervatoři.

Na putování napříč historií hudby nás doprovázel Dětský pěvecký sbor Radost Praha a Pražský filharmonický sbor se svými sbormistry.

Zážitkovou, interaktivní a zábavnou formou jsme společně se žáky směli nahlédnout do české historie a bezprostředně se seznámit s kořeny české národní hymny a s fungováním sborového tělesa.

Mohli jsme tak slyšet nejen melodie české, ale i cizokrajné, od operních árií až po lidové písně. Společně se sbory jsme si zazpívali nejoblíbenější lidovou píseň prezidenta T. G. Masaryka nebo českou státní hymnu. Písně jsme nejen mohli poslouchat, ale bylo nám o nich i o jejich historii mnoho řečeno.

Všichni jsme si tak odnesli tento den nezapomenutelný historicko-kulturní zážitek.

jsme potěšeni Vaším zájmem o naši školu. Zápis do 1. třídy… Otevřít

18. 3. 2024