Edukativní koncert "Ztracená hymna"

Žáci 3. a 4. třídy se zúčastnili 20. října edukativního koncertu s názvem "Ztracená hymna" na Pražské konzervatoři.

Na putování napříč historií hudby nás doprovázel Dětský pěvecký sbor Radost Praha a Pražský filharmonický sbor se svými sbormistry.

Zážitkovou, interaktivní a zábavnou formou jsme společně se žáky směli nahlédnout do české historie a bezprostředně se seznámit s kořeny české národní hymny a s fungováním sborového tělesa.

Mohli jsme tak slyšet nejen melodie české, ale i cizokrajné, od operních árií až po lidové písně. Společně se sbory jsme si zazpívali nejoblíbenější lidovou píseň prezidenta T. G. Masaryka nebo českou státní hymnu. Písně jsme nejen mohli poslouchat, ale bylo nám o nich i o jejich historii mnoho řečeno.

Všichni jsme si tak odnesli tento den nezapomenutelný historicko-kulturní zážitek.

Pomáháme kůrou!

1. 7. 2022

Veseloškoláci pomáhají vlastníma rukama!

Cíl: o dobrých skutcích nejen mluvit, ale také sami něco malého z… Otevřít

Výsledky přijímacího řízení ZUŠ

24. 6. 2022

Přijati do ZUŠ jsou pod číslem tito žáci:

Závěr školního roku

23. 6. 2022

Závěr školního roku se nezadržitelně blíží a čekají nás poslední společné akce: