Edukativní koncert "Ztracená hymna"

Žáci 3. a 4. třídy se zúčastnili 20. října edukativního koncertu s názvem "Ztracená hymna" na Pražské konzervatoři.

Na putování napříč historií hudby nás doprovázel Dětský pěvecký sbor Radost Praha a Pražský filharmonický sbor se svými sbormistry.

Zážitkovou, interaktivní a zábavnou formou jsme společně se žáky směli nahlédnout do české historie a bezprostředně se seznámit s kořeny české národní hymny a s fungováním sborového tělesa.

Mohli jsme tak slyšet nejen melodie české, ale i cizokrajné, od operních árií až po lidové písně. Společně se sbory jsme si zazpívali nejoblíbenější lidovou píseň prezidenta T. G. Masaryka nebo českou státní hymnu. Písně jsme nejen mohli poslouchat, ale bylo nám o nich i o jejich historii mnoho řečeno.

Všichni jsme si tak odnesli tento den nezapomenutelný historicko-kulturní zážitek.

Kondolence

25. 1. 2022

S politováním oznamujeme,
že 21. ledna 2022 zemřela po krátké nemoci naše paní učitelka Marcela Brožová.

Volná místa ve třídách

24. 1. 2022

Přijmeme na uvolněná místa nové žáky do 3. třídy a zároveň máme volná místa v 1., 2. a 6. třídě.

2. stupeň - ředitelské volno 21. 1.

20. 1. 2022

V pátek 21. 1. 2022 je ředitelské volno pro 2. stupeň ZŠ.
Na 1. stupni probíhá výuka dle rozvrhu beze změny. … Otevřít