Boží Tělo v katedrále - pozvání na mši svatou

Podobně jako v minulých letech, zve pan kardinál Dominik Duka OP všechny rodiny s dětmi, kněze, jáhny, řeholníky, řeholnice i všechen Boží lid v městě Praze k oslavě slavnosti Těla a Krve Páně.

Ve čtvrtek 11. června 2020 v 17:00 bude pan kardinál sloužit v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha slavnou mši svatou a po ní bude následovat tradiční eucharistické procesí. To půjde z katedrály kolem Hradčanského náměstí s prvním oltářem u Arcibiskupského paláce a druhým u kanovnické rezidence (Hradčanské náměstí 7). Průvod bude zakončen třetím oltářem u mariánského sloupu na Hradčanském náměstí. Jednotlivá zastavení budou inspirována myšlenkami o Eucharistii někdejšího světícího biskupa pražského a sekretáře Josefa kardinála Berana, Mons. Jaroslava Škarvady. Na tuto slavnost jsou zváni především věřící pražských farností.

Na základě přání pana kardinála zveme do procesí i žáky církevních škol, abychom mohli společně prožít tento významný církevní svátek a také propojili jednotlivé složky života a činnosti církve. Tradičně jsou zvány především družičky. Jsme si vědomi toho, že výuka probíhá v omezené formě, někteří žáci do škol nenastoupili a nenastoupí. Přesto prosím o předání této informace vašim žákům společně s prosbou o aktivní účast na této liturgii.

Děti a družičky prosíme, aby se již přede mší sv. shromáždily v katedrále pod královskou oratoří.

Pokud by se zhoršila epidemiologická situace, aktualizované informace budou sděleny na internetových stránkách Arcibiskupství pražského.

Zahájení školního roku ve Veselé škole

26. 8. 2019

Školní rok 2019/2020 bude zahájen v pondělí 2.9.2019 v 8:30 hod. v Soukenické 10 pro 1. stupeň, v Soukenické 20 bude budova… Otevřít

VYUČOVACÍ HODINY

2. 9. 2019 Otevřít

6. 9. 2019

Zde najdete informace, kdy se konají třídní schůzky.