Zápis do 1. třídy 2019/2020

Zápis bude 1. dubna 2019 od 8:00 do 18:00.

Datum:
Pondělí, 1. Duben 2019 - 8:00 to 18:00
01.04.2019 - 08:00 to 18:00
Zbývá 36 dní

Veselé slavnosti a odměna medailistům OLYMPIÁDY

Vážení rodiče,
srdečně Vás zvu na další  Veselé slavnosti ve středu 27. února.
Od 16 hodin probíhá výtvarný workshop a káva s hovorem. V 17 hodin jste zváni na koncert vážné hudby.

Medailisté vyšší než 130 cm  z Olympiády Veselé školy budou mít příští týden odměnu v návštěvě https://www.golemvr.cz/#vstupte

Děti menší než 130 cm (nefungovala by virtuální realita Golem) čeká odměna 5. března, kdy do školy pro ně přijede virtuální mořský svět.

Těším se na Vás  Mgr. J. Válková, ředitelka školy.

Šťastné vykročení do dalšího pololetí

S velikou radostí se ohlížíme za prvním pololetím. Čtyři žáci deváté třídy byli přijati na různé umělecké školy, dva z nich dokonce obsadili první příčky mezi stovkami uchazečů. Všichni jsme na ně moc hrdí!

Chystáme výstavu prací z Olympiády Veselé školy na téma "Pražské Jezulátko" ve Strahovském klášteře, natáčíme filmy v souvislosti s představením Veselá apokalypsa, připravujeme seznamovací odpoledne pro budoucí prvňáčky, velký koncert v Malostranské besedě, rekonstrukci herny a keramické dílny, pořízení kulis hradu pro šermíře … radujeme se ze všeho společného tvoření!

Zápis do 1. třídy 2019/2020

Image icon zapis_2019_letak.jpg104.57 KB

Pozvánka na REQUIEM za Jana Palacha

Vážení rodiče,

jste srdečně zváni v sobotu 19. ledna na requiem za Jana Palacha v chrámu Matky Boží před Týnem v 18 hod.
Krásný den    Jana Válková

VESELOŠKOLNÍ PLES

Milí rodiče, veselé děti, vzácní přátelé!

Srdečně vás zveme na středu 30. ledna od 17.00, kdy se koná tradiční VESELOŠKOLNÍ PLES, spojený s předáváním medailí vítězům školní olympiády. Krásné chvíle společně strávíme v Mramorovém sálu paláce Lucerna, k tanci zahraje náš báječný orchestr, připraveno je předtančení studentů 9. třídy i bohatá tombola. Těšíme se na vás!

Image icon olympiada_1819_plakat_ples.jpg188.14 KB

Veselé vánoční trhy

V úterý 18.12 od 15:00 se konají veselé vánoční trhy. Zahájení bude v kapli Boží lásky v Soukenické 10. Můžete se těšit na tradiční prodej dětských výrobků, muziku i šerm.

PDF icon vesele_trhy_2018.pdf151.43 KB

Veselá slavnost 3

Image icon PLAK 8 - kopie.JPG1.83 MB

Veselá sbírka vtipů

Milí čtenáři,

prosím pomozte rozšířit naši sbírku vtipů. Sbíráme všechny dobré vtipy, abychom ty nejlepší vybrali do představení Veselá apokalypsa. Odkaz naleznete zde: Veselá sbírka vtipů. Prosíme též o hlasování, vaše hlasy rozhodnou o zařazení vtipů do scénáře.

ÚSPĚŠNÍ ABSOLVENTI VESELÉ ŠKOLY

Milí čtenáři webu,

s velikou radostí zveřejňujeme dopis o vynikajícím studijním výsledku našeho absolventa:

Vážená paní ředitelko,

rádi bychom Vás informovali o úspěšném zakončení středoškolského studia Vašeho bývalého žáka, který nastoupil do prvního ročníku naší Střední průmyslové školy elektrotechnické v roce 2014. Jsme skutečně rádi, že můžeme konstatovat, že jak v průběhu studia, tak v jeho závěru byl žák úspěšný, dosahoval vždy dobrých studijních výsledků a v květnu 2018 velmi dobře odmaturoval. Jsme si vědomi, že na jeho přístupu ke studiu a na rozvoji jeho dalších osobních kvalit mělo velký vliv už působení pedagogů Vaší základní školy. Chtěli jsme se proto tímto dopisem s Vámi podělit o jeho úspěchy a zároveň Vám i Vašim pedagogům poděkovat za dříve investovanou energii a kvalitní studijní zázemí. Se srdečným pozdravem - PhDr. Romana Bukovská, ředitelka školy

Počátek Veselé apokalypsy

Včera byl oficiálně vyhlášen počátek dlouho připravovaného divadelního projektu s názvem Veselá apokalypsa. Plánujeme uspořádat v duchu minulých velkých představení (2017 - Ráj srdce, 2015 - Jaro, léto, podzim, zima, 2013 - Profumi di primavera) celovečerní divadlo, které bychom uvedli na prkna, která znamenají svět, v červnu 2019.

Prosíme do konce kalendářního roku o pomoc:

1) Natočit krátký němý spot, klip na konec prvního aktu (viz scénář). Zadání ke klipu:

Scéna 3 - filmová sekvence íp 2119

Filmová sekvence za doprovodu ivé hudby:

Kamera (dron) se prolétá nad znienou krajinou v okolí ípu. Na kopci stojí velikánská raketa íp 2119. Vude mlno a koumo, spálená krajina plná odpadk, zábry harampádí, posprejovanch ruin, trosek. V hrané ásti policisté odvádjí vdce z Cimrmanova ústavu do VIP oddlení. ebráka Ezechiela násilím vleou a pak pohodí na zem, protoe sveepodmítá nastoupit. Davy se srocují u vchodu do rakety, vude je stres a fronta. Odpoet zaíná. Poslední nastupují. Kdyraketa odstartuje, kouse rozptlí, je vidt zamenkotouSlunce plnskvrn.

2) Sbírat dobré vtipy a poslat je na d.valka@veselaskola.cz . V lednu pak ze sebraných vtipů vybereme ty nejlepší, které dáme do scénáře do třetího aktu - Hospoda U Hospodina.

Dále budeme skutečně vděční za každou divadelní pomoc - s šitím kostýmů, přípravou rekvizit, natáčením klipů, nacvičováním rolí, s financováním, za každou lidskou i materiální podporu.

V uměleckém nadšení

Tým učitelů školy