Zahájení vánočních trhů

Zahájení vánočních trhů

Zveme Vás srdečně na Veselé vánoční trhy. Zahájení tradičně v 15:00.

Datum: 
Úterý, 18. Prosinec 2018 - 15:00
18.12.2018 - 15:00
Zbývá 4 dní
Vánoční prázdniny

Vánoční prázdniny

Datum: 
Sobota, 22. Prosinec 2018 (All day) to Středa, 2. Leden 2019 (All day)
22.12.2018 (All day) to 02.01.2019 (All day)
Zbývá 7 dní
Ježíšek

Ježíšek

Hurá, Ježíšek má narozeniny!

Datum: 
Pondělí, 24. Prosinec 2018 - 19:00
24.12.2018 - 19:00
Zbývá 10 dní
Lyžařský pobyt v Jánských Lázních

Lyžařský pobyt v Jánských Lázních

Tradiční lyžařský pobyt v Jánských Lázních

Datum: 
Středa, 2. Leden 2019 - 8:30 to Neděle, 6. Leden 2019 - 20:30
02.01.2019 - 08:30 to 06.01.2019 - 20:30
Zbývá 19 dní

Aktuality

Veselá slavnost 3

PřílohaVelikost
Image icon PLAK 8 - kopie.JPG1.83 MB

Veselá sbírka vtipů

Milí čtenáři,

prosím pomozte rozšířit naši sbírku vtipů. Sbíráme všechny dobré vtipy, abychom ty nejlepší vybrali do představení Veselá apokalypsa. Odkaz naleznete zde: Veselá sbírka vtipů. Prosíme též o hlasování, vaše hlasy rozhodnou o zařazení vtipů do scénáře.

ÚSPĚŠNÍ ABSOLVENTI VESELÉ ŠKOLY

Milí čtenáři webu,

s velikou radostí zveřejňujeme dopis o vynikajícím studijním výsledku našeho absolventa:

Vážená paní ředitelko,

rádi bychom Vás informovali o úspěšném zakončení středoškolského studia Vašeho bývalého žáka, který nastoupil do prvního ročníku naší Střední průmyslové školy elektrotechnické v roce 2014. Jsme skutečně rádi, že můžeme konstatovat, že jak v průběhu studia, tak v jeho závěru byl žák úspěšný, dosahoval vždy dobrých studijních výsledků a v květnu 2018 velmi dobře odmaturoval. Jsme si vědomi, že na jeho přístupu ke studiu a na rozvoji jeho dalších osobních kvalit mělo velký vliv už působení pedagogů Vaší základní školy. Chtěli jsme se proto tímto dopisem s Vámi podělit o jeho úspěchy a zároveň Vám i Vašim pedagogům poděkovat za dříve investovanou energii a kvalitní studijní zázemí. Se srdečným pozdravem - PhDr. Romana Bukovská, ředitelka školy

Počátek Veselé apokalypsy

Včera byl oficiálně vyhlášen počátek dlouho připravovaného divadelního projektu s názvem Veselá apokalypsa. Plánujeme uspořádat v duchu minulých velkých představení (2017 - Ráj srdce, 2015 - Jaro, léto, podzim, zima, 2013 - Profumi di primavera) celovečerní divadlo, které bychom uvedli na prkna, která znamenají svět, v červnu 2019.

Prosíme do konce kalendářního roku o pomoc:

1) Natočit krátký němý spot, klip na konec prvního aktu (viz scénář). Zadání ke klipu:

Scéna 3 - filmová sekvence íp 2119

Filmová sekvence za doprovodu ivé hudby:

Kamera (dron) se prolétá nad znienou krajinou v okolí ípu. Na kopci stojí velikánská raketa íp 2119. Vude mlno a koumo, spálená krajina plná odpadk, zábry harampádí, posprejovanch ruin, trosek. V hrané ásti policisté odvádjí vdce z Cimrmanova ústavu do VIP oddlení. ebráka Ezechiela násilím vleou a pak pohodí na zem, protoe sveepodmítá nastoupit. Davy se srocují u vchodu do rakety, vude je stres a fronta. Odpoet zaíná. Poslední nastupují. Kdyraketa odstartuje, kouse rozptlí, je vidt zamenkotouSlunce plnskvrn.

2) Sbírat dobré vtipy a poslat je na d.valka@veselaskola.cz . V lednu pak ze sebraných vtipů vybereme ty nejlepší, které dáme do scénáře do třetího aktu - Hospoda U Hospodina.

Dále budeme skutečně vděční za každou divadelní pomoc - s šitím kostýmů, přípravou rekvizit, natáčením klipů, nacvičováním rolí, s financováním, za každou lidskou i materiální podporu.

V uměleckém nadšení

Tým učitelů školy

PřílohaVelikost
PDF icon Veselá apokalypsa - scénář169.43 KB

Špičkové vzdělávání učitelů Veselé školy

Během podzimních prázdnin se učitelé dále vzdělávají a pracují na svém profesním rozvoji. S radostí přikládáme dopis pana profesora Dlaba, hodnotící předchozí vzdělávací aktivity:

Vážená paní ředitelko, velice Vám děkuji za Váš laskavý dopis. Jsem nyní zpět v Kanadě a mám upřesněn datum jarní návštěvy České republiky. Píšu o tom též panu magistru Válkovi, jehož aktivit si velice vážím.  Návštěva Vaší školy a schůzka s učiteli byla pro mne velice milá a poučná. Rád bych Vaši školu opět navštívil.  Věřím, že naše spolupráce bude plodná. S přátelským pozdravem

Dr. Vlastimil Dlab, FRSC  Distinguished Research Professor; School of Mathematics and Statistics Carleton University Ottawa, ON K1S 5B6 Canada

 

II. Veselá slavnost - 7. listopadu 2018

PřílohaVelikost
Image icon Veselá slavnost 2216.56 KB

Školní obědy

Vážení rodiče,

  podařilo se nám vyjednat novou jídelnu, což je skvělé z důvodů:

- ochutnávka jídel byla výborná

- budeme mít levnější obědy

- budete si moci každý den vybrat ze dvou jídel.

Do konce října však musíme společně zvládnout změnu. Naše nová jídelna je Vojtěšská

https://www.jidelna.cz/jidelni-listek/?jidelna=133

 Děti, které mají vyplněnou přihlášku k obědům, jsme již do jídelny nahlásili. 

 Obědy se budou platit NOVĚ na účet 13638011/0100. Změňte si, prosím, trvalý příkaz.

 Aby vaše dítě dostalo oběd 5. 11. (pondělí po podzimních prázdninách), musí proběhnout vaše platba do 25.10. 2018.

Variabilní symbol vašeho dítěte pro placení obědů - číslo 1 + osobní číslo žáka (příklad: žák Mrkvička má osobní číslo ve Veselé škole 120, variabilní symbol pro placení obědů v jídelně Vojtěšská je 1120).

Ceny obědů - měsíční paušál:

1. stupeň platí 572 Kč

2. stupeň platí 616 Kč.

3. stupeň (děti nad 15 let) 660 Kč.

   Nadále platíte dovozné 100 Kč za měsíc na účet naší školy, zde se nic nemění.

   Je třeba si zakoupit čip za 150 Kč, který bude vaším majetkem a který zakoupíte v kanceláři naší školy od 17.10. každý všední den od 10 do 15 hodin. Pokud někdo nemá finanční prostředky, napište mi prosím mail, čip mu zaplatíme z daru. Každý žák také dostane s čipem přístupové heslo do systému školní jídelny. Zde si budete moci vybírat ze dvou jídel a odhlašovat obědy (vždy do 14 hodin).  Díky čipu každé dítě dostane oběd dle vašeho výběru a platby. Moc se těšíme na rozkvět chutí, vůní a potěšení z jídla.  Jana Válková

Veselá slavnost sv. Václava a volby do školské rady

Ve středu 26.9. zahájíme seriál Veselých slavností. Každý měsíc nabídneme kulturní, vzdělávací i zábavný program pro všechny, kteří v rámci dne otevřených dvěří přijdou. Na programu Veselé svatováclavské slavnosti je výtvarný workshop pro všechny, od 3 do 103 let, Jazz-Blues koncert v podání populární zpěvačky Anežky Jurigové a jejího bandu MaFiAn, Jam for Everyone pod vedením pana učitele Miloty. K jamu se může přidat kdokoliv, zváni jsou především rodiče. K tomu bude otevřena kavárna s novým kávovarem. Kdo bude chtít z dobrého srdce přinést nějaké občerstvení, je vítán.

Při setkání též bude možnost se více dozvědět o volbách do školské rady a případně volbu vykonat.

Těšíme se na setkání

PřílohaVelikost
Image icon Veselá slavnost1.74 MB

Volby do rodičovských aktivit

Milí rodiče,

sejdeme se v pondělí 17.9. v 18.30 hod. ve škole na dvoře v Soukenické 10 ohledně voleb do rodičovských aktivit. 

-        S pozdravem a přáním pěkného dne    Dana Moree