Třídní schůzky

Pololetní třídní schůzky se budou konat ve čtvrtek 17.1. od 17:00 nebo od 18:00 na základě zpráv od třídních učitelů.

Datum:
Čtvrtek, 17. Leden 2019 - 18:00
17.01.2019 - 18:00
To event remaining 1 day
XII. ples Veselé školy

Ples Veselé školy v Mramorovém sále Lucerny, Vodičkova ulice, Praha 1 od 17:00.

Datum:
Středa, 30. Leden 2019 - 17:00
30.01.2019 - 17:00
Zbývá 14 dní

Vtipy

Ježíš mě zachrání

Protrhne se hráz a voda rychle zaplavuje přilehlou vesničku. Všichni už jsou pryč, jenom farář stojí na věži kostela a modlí se. Přijede k němu člun požárníků: "Pojďte otče, odvezeme vás." "Ne, já tady zůstanu, Ježíš mě zachrání." Člun tedy odjede. Voda už dosahuje až nahoru na věž, tam stojí farář, drží se kříže a modlí se. Přijede k němu loď domobrany: "Pojďte otče, odvezeme vás." "Ne, já tady zůstanu, Ježíš mě zachrání." Loď odjede. Vesnice je už skoro celá zatopená, z vody kouká jen farářova hlava. Přiletí helikoptéra: "Pojďte otče, hodíme vám lano." "Ne, já tady zůstanu, Ježíš mě zachrání." Helikoptéra odletí a farář se utopí... Potom v nebi potká Ježíše a ptá se ho: "Proč jsi mě nezachránil??" "Co bys ještě chtěl, vždyť jsem ti poslal dvě lodě a helikoptéru!!!"

Mojžíšův dobrý kšeft

Mojžíš sešel z hory na blbé straně. No, a nikde nikdo, tak se vydal jedním směrem a po několika týdnech konečně došel k osadě, kde na poli jeden muž pracoval, a ten Mojžíšovi vysvětlil, že je ve Španělsku. Mojžíš s sebou samozřejmě pořád měl ty kamenné desky s deseti přikázáními a docela se těšil, až se jich zbaví. Tak se zeptal, jestli by ten Španěl o nějaká nestál, a dává příklad: "Tak třeba, nepožádáš manželky bližního svého." "Néé, tak to nepůjde," říká ten farmář, "vždyť já každou chvíli obšťastňuju pekařovu ženu, moje manželka si to občas rozdá s řezníkem a moje vdaná dcera, ta skoro s každým hostem, co se tu objeví. Víte, my Španělé jsme trošku moc horkokrevní na taková přikázání." No, tak se Mojžíš zeptal na směr a vydal se zpátky do Palestiny. Po pár stech kilometrech už ho moc bolely ruce, tak se pokoušel udat nějaké to přikázání v Itálii: "Tady jedno třeba: Nepokradeš!" "Néé, vy snad nevíte, kde jste!" diví se italský rolník, "vždyť já nemám snad jedinou věc, kterou bych neukradl, a neznám nikoho, kdo by si věci opatřoval jakkoliv jinak. Radši se spakujte a zmizte!" Po dalších pár stech kilometrů natrefil Mojžíš na židovského pastevce a nabízel mu, jestli nechce nějaká přikázání. Žid se ptá: "A co to stojí, takové přikázání?" "Nic, je to úplně zadarmo!" "Tak to je dobré. Tak já si jich vezmu deset!"

Josef se křísne o futro

Jednou takhle sv. Josef ráno leze z postele a jde na záchod. Ve dveřích křísne hlavou do futra a zařve: "Ježíši Kriste." A z postele Marie volá: "No vidíš, to je jméno! A ne nějaký René!"

Řidič a kněz zemřou ve stejný den

Řidič autobusu a kněz zemřeli ve stejný den. Přijdou ke Svatému Petrovi a ten řidiče okamžitě pošle do nejvyššího nebe, zatímco na kněze se ani nepodívá. Kněz čeká několik dní a pak to nevydrží a zeptá se: "Jak to, že já, který jsem celý život kázal o Bohu, musím čekat a ten řidič šel okamžitě do nejvyššího nebe?" Svatý Petr odpověděl: "Když jsi kázal ty, všichni spali, zatímco když řídil ten řidič, všichni se modlili!"

Sleze Mojžíš z hory..

.. a řekne svému národu: " Mám pro vás dvě zprávy, dobrou a špatnou. Tak nejdřív ta dobrá - dvacatero se mi podařilo ukecat na desatero. A teď ta špatná - nepokradeš a nesesmilníš tam bohužel zůstalo."

Ježíš mě zachrání

Mojžíšův dobrý kšeft

Josef se křísne o futro

Řidič a kněz zemřou ve stejný den

Sleze Mojžíš z hory..

O bleše

Sedí dvě blechi na patníku. De kolem pes. A jedna říká: ,,Hele už nám to jede.".

2 sušenky na přechodu

Dou 2. Sušenky na přechodu jednu přejede auto a ta druhá říka:,,Nedrob!!!".