Veselá apokalypsa - představení v Divadle v Dlouhé

Veselá apokalypsa - představení v Divadle v Dlouhé

Veselé představení o tom, jak Češi způsobili konec světa v Divadle v Dlouhé dne 18.6. od 15:00.

Datum: 
Úterý, 18. Červen 2019 - 15:00
18.06.2019 - 15:00
To event remaining 1 day
Malostranská beseda - Veselý hudební festival

Malostranská beseda - Veselý hudební festival

Veselý hudební festival ZUŠ.

Datum: 
Pátek, 28. Červen 2019 - 19:30
28.06.2019 - 19:30
Zbývá 11 dní

Základní umělecká škola

Základní umělecká škola

 

V základní umělecké škole můžete studovat v níže uvedených uměleckých oborech. Výuka probíhá zpravidla odpoledne. V naší škole učí jen kvalifikovaní učitelé s dostatečnou praxí. Talentovaní zájemci se mohou připravovat na přijímací zkoušky středních uměleckých škol.

Jak se přihlásit?

Přihláška zde:   https://www.izus.cz/prihlaska_do_zus/?zus=449

Stahněte si Informační list. V něm najdete kompletní přehled všech kurzů s kontakty na vyučující. Zavolejte a dozvíte se, co Vás zajímá. Pravidelný zápis probíhá v prvním zářijovém týdnu. V průběhu školního roku je možné se přihlásit pouze v případě, že se uvolnilo místo po žákovi, který výuku ukončil.

 

Informační list:

Informační list ke stažení najdete také v Dokumentech.

Informační list podává informace o oborech zájmových činností poskytovaných školou a to tak, že ke každému oboru přináleží informace o vyučíjícím, rozvrhu, ceně, splatnosti a variabilním symbolu.

Charakteristika hudebních, výtvarných a dalších oborů:

 

Klavír

Učí: Miguel Fernandez, Pavel Rudolf Plasche

Doba: od pondělí do pátku, dopoledne i odpoledne
Charakteristika: Tento nástroj je ve světě hudby křižovatkou uměleckých cest. Umíte-li hrát na tento nástroj, máte opravdu širokou nabídku uplatnění. Klavír může sloužit jako doprovodný či sólový nástroj, nebo pomůcka skladatele i dirigenta, ba dokonce jako zdroj živobytí. Na klavír se mohou učit již žáci předškolního věku. Jak získávají potřebné dovednosti, postupně pronikají do světové hudby zahrnující velikány jako Bach, Mozart, Grieg, Diabelli či Rachmaninov a též do literatury domácí zastoupené Smetanou nebo Martinů.

 

Klavírní průprava ke hře na varhany

Učí: Pavel Rudolf Plasche

Doba: pondělí, úterý

Můžete studovat varhany, pokud máte základy hry na klavír. Začátečníkům či těm, kteří ještě váhají mezi klavírem a varhanami, nabízíme klavírní průpravu. Obraťte se na vyučujícího pro více informací, domluvte si přezkoušení a konzultaci.

Kytara klasická, elektrická

Učí: Jiří Milota, David Válka
Doba: út, st, čt, pá - od 14:00 do 19:00

 

Charakteristika: Výuka na klasickou kytaru má příznivý vliv na rozvoj jak motorických, tak i ostatních mozkových funkcí. Věk, ve kterém žák začíná hrát na nástroj, je omezen velikostí ruky; nejčastěji se začíná hrát okolo osmého roku věku. Kytara je cenově dostupný nástroj, ale dosáhnout v něm vyšších uměleckých cílů je poměrně obtížné, protože hra na ni vyžaduje talent, velkou píli, odhodlanost a ctižádost. Avšak nechcete-li jednou objíždět světová pódia, můžete se kytaře věnovat jakožto koníčku, který z vás udělá vnímavého člověka.

 

 

Flétna, klarinet a saxofon

Učí: Martin Roušar
Doba: po, út, st

Charakteristika:

Hru na dechové nástroje můžeme vřele doporučit všem začínajícím umělcům, kteří si hledají svoji vlastní cestu k hudbě.  Přirozenou a zábavnou formou se učí správnému dýchání a tím procvičují dýchací svaly. Nejvhodnějším dechovým nástrojem pro naše malé umělce je zobcová flétna. Zvládnutí základních technických dovedností není složité ani pro ty nejmenší.

 

Pokročilejším umělcům nabízíme hru na altovou flétnu, klarinet nebo saxofon. Po zvládnutí čtyřletého (až šestiletého) cyklu na zobcovou flétnu lze plynule přejít na flétnu altovou, která nabízí nové zvukové a instrumentální možnosti. Náročnějším umělcům pak nabízíme hru na klarinet a saxofon, která se zpočátku zdá sice obtížná, ale po zvládnutí základních překážek s tvorbou tónu a prstokladem se umělci otevírá doslova nový hudební svět.

 

Bicí

Učí: Václav Šváb

Doba: po, st, čt, hodiny dle individuální domluvy

Charakteristika: Výuka hry na bicí nástroje - hra na bicí soupravu, malý bubínek, percussions nejen sólové, ale i v rytmické sekci kolektivně. Rozvíjení rytmického cítění a dynamiky. Role a úloha bicích nástrojů v hudbě. Teoretické a praktické využiti bicích nástrojů ve všech hudebních směrech - rock, jazz, funky, etno, country, pop music. Výuka je určená nejen pro začátečníky, ale i pokročilé bubeníky pro rozšíření vzdělání a hlavně hudebního rozhledu. Hudba a rytmus jako jedna společná řeč.

 

Hudební skupina

Učí: Václav Šváb, Jiří Milota, Martin Roušar

Doba: dle dohody

Charakteristika: rocková hudební skupina složená z žáků Veselé školy uvítá nové členy.

Varhany

Učí: Pavel Rudolf Plasche

Charakteristika a obsah – Varhany bývají často nazývány královským nástrojem. Jedinečné zvukové a technické možnosti varhan jsou inspirací pro mnohé hudebníky, skladatele a improvizátory. Liturgii si bez tohoto nástroje snad už ani nedovedeme představit. Čtyřletý vzdělávací program nabízí posluchačům individuální výuku techniky hraní, seznámení s nástrojem a jeho historickým vývojem, ukazuje pestrou varhanní literaturu (Dějiny a literatura nástroje), objasní technická specifika nástroje (Základy organologie) – s možnost exkurzí na významné nástroje, uvede do improvizace – solidní fundament pro liturgickou hru (Improvizace). Při pravidelných koncertech budou žáci představovat dosažené studijní výsledky.

Kdo se může hlásit? Všichni studenti základních, středních a vysokých škol, kteří mají základy hry na klavír – cca J. S. Bach – Dvouhlasé invence. Nutná osobní domluva s vyučujícím.

Výuka bude probíhat na nově zrestaurovaném dvoumanuálovém mechanickém cvičném nástroji v budově Veselé školy.

Kdy: ve středu a čtvrtek (dle domluvy)

Vyučující:

 

 

 

Výtvarná výchova - kresba, malba, keramika, grafika

Učí: Kateřina Machová, Anna Rálková

Doba: po, út, st
Charakteristika: Žáci prostřednictvím kontaktu s jedním ze základních živlů ztrácejí strach z vlastní nedokonalosti i jiné zábrany tvořit umění a vlastníma rukama z vláčné, tvárné hmoty vytvářejí něco, co je blízké jejich duši. Pak se jejich dílo obdivuhodným procesem přetvoří na kámen. Tvorba z keramické hlíny není ničím omezena a zahrnuje bezpočtu variant řemeslných i jednodušších děl. Zdatnější jedinci si mohou vytvořit kávový či čajový servis dle fantazie, anebo bustu jednoho ze svých nejbližších. Malování a kreslení rozvíjí většinu optických dovedn

ostí zahrnujících například kompozici barev, orientaci v ploše i prostoru, hodnocení estetična a pod. Mimoto prohlubuje schopnosti spojené s představivostí, fantazií a cvičí jemnou motoriku spojenou se zrakovým vnímáním. Máte-li navíc nadání, stěny vašeho bytu nezůstanou bílé. Z grafických technik lze jmenovat kupříkladu linoryt, kdy umělec pomocí ostrých rydel vytvoří obraz do linoleové folie. Ten poté slouží jako negativ pro výsledné dílo. Žáci se tak seznámí s oborem výtvarného umění, ve kterém tolik vynikal český umělec Václav Hollar, schodou okolností svého času obyvatel Soukenické ulice.

Škola vidění – základy FOTOGRAFIE

Učí: Ivan Látal, Františka Králíková

Koukat – vidět – zaznamenat - předat. Výběr, aranžování, kompozice, osvětlení, zásady- jak ano, jak ne, abychom došli k cíli. Zda se nám to podaří, můžete posoudit na naší chystané výstavě a projekci. /1. až 6. třída/ Přihláška ZUŠ, platby dle rozpisu

 

Kontakt: i.latal@veselaskola.cz

 

Literárně - dramatická výchova

Učí: Alena Brožová

Hrát si, odžít si radosti i trápení v jiné roli. Naším výstupem není repertoárové divadlo, ale společný prožitek dětí ze hry. Loutky , animace, práce před i za kamerou. Pro děti mladšího školního věku. Přihláška ZUŠ, platby dle rozpisu

 

Kontakt: alenkab@volny.cz

Hudební přípravka, Hudební nauka

Učí: Pavla Frassová

Kdo chce uplatnit nabyté dovednosti v oblasti hudby, je vítán. Žáci hudebního oboru naší ZUŠ, kteří jsou ve 4. a vyšším ročníku, pak souborovou hru mají jako povinnou součást studia. Orchestr doprovází téměř všechny školní akce (trhy, zahájení Olympiády...). Členové tak získávají zkušenosti s koncertní činností, učí se spolupracovat v hudebním tělese.